Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatków powyżej 16 roku życia

Dyrekcja SPZOZ w Sanoku informuje, że rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatków powyżej 16 roku życia. Dla każdego nastolatka powyżej 16 roku życia po zalogowaniu na jego Internetowe Konto Pacjenta zostało wygenerowane E-skierowanie na szczepienie przeciw Covid-19.

Nastolatka na szczepienie można będzie zarejestrować przez:
– kontakt z wybranym punktem szczepień :
1.w Powszechnym Punkcie Szczepień, który mieści się w Sali Edukacyjnej (nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym) Szpitala SPZOZ w Sanoku przy ul. 800-lecia 26 pod nr tel. 13-46-56-203
2. w Punkcie Szczepień Populacyjnych, który mieści się obok Rejestracji Ogólnej Przychodni Specjalistycznej Szpitala SPZOZ w Sanoku przy ul. 800-lecia 26 pod nr tel. 13-46-56-107
– bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
– e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.
Kwalifikacja nastolatka na szczepienie polega na wypełnieniu kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego, który można pobrać kwestionariusz dla nastolatków lub wypełnić w punkcie szczepień.

Uwaga!
Kwestionariusz musi być podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego.
Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg kwestionariusza podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego, to ten musi z nim przyjść.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16+.