Święto Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia

zyczenia_swieto_sw_lukasza

Święto Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Natomiast polscy pracownicy służby zdrowia świętują również liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, które przypada na dzień 18 października.
Święty Łukasz był lekarzem, a także ewangelistą. Z racji wykonywanego zawodu, patronuje on lekarzom, ale też pielęgniarkom, farmaceutom, ratownikom, fizjoterapeutom, opiekunom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, pracownikom technicznym, administracyjnym oraz wszystkim osobom związanym z ochroną zdrowia.
Z tej okazji wszystkim Pracownikom ochrony zdrowia, a w szczególności Pracownikom Naszego Szpitala, życzymy dużo sił do pracy, satysfakcji i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Składamy również podziękowania za dotychczasową ofiarną pracę na rzecz drugiego człowieka, za profesjonalizm, zaangażowanie, empatię i serce okazane Naszym Pacjentom.