Dzień otwarty w Pracowni EEG dla Dzieci w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku

Darmowe porady neurologów dziecięcych. Zapraszają lekarze z Oddziału Dziecięcego i Fundacja Radia ZET. Sobota 25 lutego w godzinach 11:00 – 15:00

Zapraszamy rodziców z dziećmi z Sanoka i okolic na dzień otwarty w nowootwartej pracowni EEG przy Poradni Neurologicznej dla Dzieci, na Oddziale Dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Sanoku, ul. 800 lecia 26.

Będzie można skorzystać z porad lekarzy neurologów dziecięcych, a w przypadku wskazań medycznych zapisać dziecko na badanie EEG.

Na dzieci będą czekały również atrakcje takie jak malowanie twarzy, zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami oraz zdrowe przekąski.

Pracownia powstała dzięki zaangażowaniu Fundacji Radia ZET, która podarowała Szpitalowi nowoczesny elektroencefalograf.

Badanie EEG jest pomocne w diagnostyce wielu chorób neurologicznych zwłaszcza padaczki, oraz innych zaburzeń o typie napadowym ( tiki, zaburzenia zachowania, bóle głowy) a także zaburzeń rozwoju mowy, zaburzeń zachowania.

W diagnostyce najmłodszych pacjentów istotne znaczenie ma badaniu usg przezciemiączkowe . Dzięki niemu można w nieinwazyjny sposób wykonać badanie centralnego układu nerwowego, w ramach wstępnej diagnostyki schorzeń neurologicznych. To badanie na Oddziale Dziecięcym w Sanoku jest możliwe dzięki aparatowi USG również zakupionemu przez Fundację Radia ZET.

Obecni na miejscu lekarze udzielą szczegółowych informacji na temat najczęstszych chorób neurologicznych wieku dziecięcego, zwrócą szczególną uwagę na wskazania do wykonania badania elektroencefalograficznego u dzieci, podpowiedzą jakie zachowania u dzieci powinny budzić niepokój rodziców oraz gdzie należy się szukać pomocy. Kilka najpilniejszych badań EEG i USG zostanie wykonanych od ręki.

Będzie można także na własne oczy zobaczyć jak wygląda przebieg badania EEG i przykładowy zapis czynności bioelektrycznej mózgu.

Hołdując zasadzie, że wiedza przyspiesza diagnozę i leczenie, a czas w neurologii dziecięcej jest kluczowy zapraszamy Wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty w Pracowni EEG.

Do zobaczenia!