Aktualności

18 – 28 grudnia 2017 Odbędzie się w naszym szpitalu peregrynacja
  Relikwii błogosławionych:
doktor siostry Ewy Noiszewskiej
i pielęgniarki siostry Marty Wieckiej
oraz obrazu 11 osób: lekarzy i pielęgniarek
„Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia”
W bieżącym roku po szpitalach diecezji polskich pielgrzymują relikwie błogosławionych: doktor siostry Ewy Noiszewskiej i pielęgniarki siostry Marty Wieckiej, oraz obraz 11 osób: lekarzy i pielęgniarek, którzy w sposób heroiczny poświęcili się posługiwaniu chorym w szpitalach w Polsce. W tym czasie chorzy będący w szpitalu i personel medyczny modlą się rozwiązanie problemów Polskiej Służby Zdrowia, które zależą od władz państwowych, oraz o jak najskuteczniejszą opiekę nad chorymi, która zależy, przede wszystkim, od nas pracowników szpitali w Polsce.
W naszym szpitalu peregrynacja odbędzie się w terminie od 18 do 28 grudnia 2017 roku.
Relikwie i obraz rozpoczęły swą pielgrzymkę po Diecezji Przemyskiej 16.10.2017 roku od Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu a zakończy się 28.01.2018 roku w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Relikwie i obraz przybędą do nas ze szpitala w Lesku; a po naszej modlitwie udadzą się do szpitala w Brzozowie.
Program 18.12.2017 godz. 7.00 – Rozpoczęcie peregrynacji
18 – 28.12 godz. 7.00 – Modlitwy w intencji Służby Zdrowia
25 – 26.12 godz. 7.00 – Słowo Boże w czasie liturgii
28.12. 2017 godz. 7.00 – Zakończenie peregrynacji
Serdecznie zapraszamy: Pan Dyrektor jako gospodarz szpitala i ksiądz kapelan sprawujący opiekę duszpasterską: wszystkich lekarzy, pielęgniarki, ratowników, pracowników administracji, salowe i wszystkich pracowników, troszczących się o dobre funkcjonowanie naszego szpitala na krótką modlitwę w okresie od 18 do 28 grudnia w intencji poprawy sytuacji wszystkich szpitali i warunków pracy wszystkich pracowników Służby Zdrowia w Polsce.

W szczególny sposób zapraszamy wszystkich chorych, którzy będą obecni w tym czasie w szpitalu, aby ci, którzy będą mogli uczestniczyć na Mszach Świętych w czasie peregrynacji, swoją obecnością i modlitwą wspierali nasze wysiłki, a ci, którzy z powodu złego stanu zdrowia nie będą w stanie być obecni, niech swoją modlitwą i cierpieniem, przyczyniają sie do poprawy poziomu lecznictwa i sytuacji Polskiej Służby Zdrowia.